Zastavte šírenie nebezpečných baktérií pomocou sterilizácie

Všade okolo nás sa hemžia tony baktérií, vírusov a iných patogénov. Obývajú zvyčajne miesta, na ktorých ich častokrát ani neregistrujeme. Ktoré predmety sú najväčšími roznášateľmi baktérií a ako tieto nebezpečné mikroorganizmy zlikvidovať?

Telefón horší ako toaleta

Podľa výskumov sú drobné predmety najčastejšími prenášačmi zlých baktérií. Kľúče, okuliare, peňaženky, šperky, počítačové myši a predovšetkým telefóny. Tie sú podľa najnovších prieskumov na prvom mieste v rebríčku najšpinavších predmetov. Možno si to neuvedomujeme, no povrch našich verných spoločníkov je doslova posiaty baktériami. Čo s takými predmetmi?

Dezinfekcia pomocou UV žiarenia

UV dezinfekcia je fyzikálny proces, pri ktorom sú mikroorganizmy vystavené účinnému ultrafialovému (UV) žiareniu. To dokáže preniknúť do štruktúry baktérií, vírusov či kvasiniek a ničí ich DNA. Najúčinnejší sterilizačný rozsah UV je pásmo C (UVC), nazývané aj germicídne pásmo. To je už desaťročia používané v nemocniciach pri sterilizovaní operačných sál.

Extrémne účinné pri inaktivovaní baktérií sú ultrafialové lúče s vlnovou dĺžkou kratšou ako 300 nanometrov. Žiarenie v tomto rozsahu je ľahko absorbovateľné bunkami mikroorganizmov a práve preto má také silné dezinfekčné schopnosti.

UVC LED sterilizátor BODY.LABS

My sme našu ponuku obohatili o vysokokvalitný sterilizačný box BODY.LABS, ktorý dokáže vydezinfikovať povrchy drobných predmetov už za tri minúty. Jeho kompaktné rozmery umožňujú sterilizovať najčastejšie používané predmety ako telefón, kľúče, šperky, okuliare či malé detské hračky.

BODY.LABS má s vlnovou dĺžkou od 260 do 280 nanometrov mimoriadne silné dezinfekčné schopnosti. Vnútro sterilizátora je navyše vyrobené s reflexným sklom, ktoré sterilizačnú schopnosť zariadenia zintenzívňujú. Jeho obsluhu uľahčuje LED indikátor na vrchnej strane, ktorý Vás spoľahlivo informuje o celom procese dezinfekcie.

Dizajnový sterilizačný box BODY.LABS je navrhnutý v elegantnej bielej farbe v na dotyk príjemnom materiáli.

Zdroje: https://www.huffingtonpost.com.au/2017/10/04/how-dirty-is-your-phone-really_a_23230523/