Smart ovládanie osvetlenia

Philips HUE - inteligentné osvetlenie domu

Výrobca - Philips HUE;

Systém Philips Hue, kombinujúci najmodernejšie LED osvetlenie s intuitívnou technológiou, posúva možnosti využitia svetla na nebývalú úroveň. Týmto inteligentným osvetlením, privedeným k dokonalosti, získa váš každodenný život bohatší rozmer. Ráno vás prebudí súkromným východom slnka, cez deň pomôže pri práci, domácich aktivitách alebo športe. A večer vám splní každé želanie: uvoľní vás po náročnom dni, zahalí do svetla sviečok večeru s partnerom, vtiahne vás do sveta obľúbeného filmu, umocní zážitok z hry, premení váš domov na tanečný parket či zabaví vaše deti. A nakoniec vás uspí západom slnka.

Ovládať ho môžete hlasom, aplikáciou alebo vypínačmi. I keď možnosti Philips Hue sú nekonečné, jeho nastavenie zvládnete za pár minút.

 

VÝHODY PHILIPS HUE

Nálada na požiadanie

Stačí jediný povel a Philips Hue zahalí váš domov do atmosféry, na akú si len zmyslíte. Môžete ju namixovať výberom až zo 16 miliónov farieb, rôznych teplôt bieleho svetla, úpravou jasu a intenzity. K dispozícií sú vám aj prednastavené scény ako napr. Západ Slnka na Savane, Kvitnutie jari, Polárna žiara, Romantické svetlo sviečok a mnoho ďalších. Možnosti sú nekonečné.

Denné aktivity

Doprajte si osvetlenie v súlade s vašim biorytmom a aktivitami, ktoré práve vykonávate. Prednastavené scény, inšpirované zmenami slnečného svitu počas dňa, vás prebudia zlatistým východom slnka a celý deň vás budú sprevádzať pri vašich činnostiach. Na výber máte scény ako napr. Koncentrácia, Povzbudenie, Čítanie či Relax, či akúkoľvek svetelnú scénu, ktorú si namiešate z 50 000 odtieňov bieleho svetla, od teplých tónov až po studené.

Synchronizácia so zábavou

Philips Hue dokáže zintenzívniť vaše zážitky či už filmové, herné alebo hudobné. A to ako jediné inteligentné osvetlenie na trhu. Dianie na televíznej, resp. PC obrazovke alebo hudba, ktorú počúvate, sa zosynchronizujú s vašim osvetlením a ponoria vás tak hlbšie do deja filmu alebo rytmu hudby. Vaša domácnosť sa tak za okamih môže premeniť v kino, gamerskú zónu alebo tanečný parket.

Pocit bezpečia

Philips Hue dodá kľud vašej duši viacerými funkciami. V prípade, že ste mimo domova, dokáže odradiť neželaného návštevníka napodobovaním vašej prítomnosti samovoľným spúštaním svetiel a imitáciou zapnutej televízie. Pri príchode domov, vás privíta zapnutím svetiel na základe vašej GPS polohy, preto sa už nikdy nemusíte vracať do tmavého domova. Inteligentný systém senzorov, nastaviteľný podľa vašich predstáv, je samozrejmosťou.

Dizajnový nástroj

Dizajnérskymi cenami ovenčené svietidlá Philips Hue síce dodajú štýl každému interiéru, v tom ale nespočíva hlavný kreatívny potenciál tohoto inteligentného osvetlenia. So svetlami Hue, žiarovkami, bodovými svetlami a LED páskami sa vašej tvorivosti obmedzenia nekladú. Vymaľujte si steny každý deň inou farbou, zdôraznite obľúbené interiérové prvky a vyhrajte sa s priestorom. Popusťte uzdu fantázií a staňte sa scénografom svojho domova.

Ovládanie aj hlasom

Svoje Philips Hue svietidlá môžete ovládať cez aplikáciu v mobile, hlasového asistenta (Google Assistant, Amazon Alexa, Apple Homekit, Microsoft Cortona), inteligentné spínače alebo štandardné vypínače, ktoré už máte doma.

Riešenia pre interiér aj exteriér

Philips Hue vám nekladie žiadne obmedzenia pri spríjemňovaní vášho domova a ponúka aj riešenia pre záhradu, terasu či balkón.

Dve technológie v jednom produkte

Systém Philips Hue je založený na dvoch technológiách: Zigbee a Bluetooth. Unikátnou výhodou systému je, že obe platformy sú inštalované v jednom produkte. Môžete teda začať s jednoduchším Bluetooth a keď budete chcieť prejsť na vyšší systém Zigbee, stačí si zakúpiť len Hue Bridge, bez nutnosti výmeny vašich svetiel.

Automatizácia

Svetlá sa vám samozrejme môžu zapínať, meniť a vypínať aj automaticky, závisí len na vás, ako ich nastavíte. Automatizácia Philips Hue je mimoriadne jednoduchá a môžete ju konfigurovať buď v samostatnej aplikácie Hue, alebo v aplikáciách mnohých partnerov z oblasti inteligentnej domácnosti.